BÉRES TRINELL PRO FILMTABLETTA 10X

Betegtájékoztató

BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA

 

Béres Trinell Pro filmtabletta

paracetamol, propifenazon, koffein

 

 

Olvassa el figyelmesen azalábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ez a gyógyszer orvosi rendelvénynélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen egyógyszer körültekintő alkalmazása.

- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benneszereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

- További információkért vagytanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

- Sürgősen forduljonorvosához, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

- Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha abetegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel,kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

A betegtájékoztatótartalma:

1. Milyen típusú gyógyszer a Béres Trinell Pro filmtabletta  és milyen betegségek esetén alkalmazható ?

2. Tudnivalók a Béres TrinellPro  filmtabletta szedése előtt

3. Hogyan kell alkalmazni aBéres Trinell Pro  filmtablettát?

4. Lehetséges mellékhatások

5. Hogyan kell a BéresTrinell Pro filmtablettát tárolni?

6. További információk

 

 

1.       Milyen típusúgyógyszer a Béres Trinell Pro filmtabletta  és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

 

A Béres Trinell Pro láz ésfájdalomcsillapító készítmény, szedése javasolt enyhe-középsúlyos fájdalom pl.menstruációs fájdalom, fejfájás, migrén, fogfájás, reumás fájdalom, műtéteketkövető fájdalom enyhítésére, illetve meghűlés okozta fájdalom és lázcsillapítására.

 

 

 

2        tudnivalóka Béres Trinell Pro  filmtabletta szedése előtt

 

Ne szedje a Béres TrinellPro filmtablettát

-      egyéb láz és fájdalomcsillapító(fenilbutazont, acetilszalicilsavat, pirazolont, vagy hasonló vegyületeket pl:fenazont, propifenazont, aminofenazont, metamizolt tartalmazó) gyógyszerekkel

-      a készítmény bármelyösszetevőjével szembeni túlérzékenység esetén

-      örökletes glükóz-6-foszfátdehidrogenáz enzimhiányban

-      súlyos máj- és/vagy vesebetegségesetén

-      porfirin anyagcserezavar(porfíria) esetén

-      alacsony fehérvérsejt szám esetén

-      túlzott vagy krónikusalkoholfogyasztás esetén

-      12 éves kor alatt

 

A Béres Trinell Profilmtabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

Ha asztmás, fájdalomcsillapítóravagy reuma elleni szerre túlérzékeny, ha más betegségben vagy allergiábanszenved, a Béres Trinell Pro filmtabletta szedése előtt kérje ki orvosavéleményét.  

 

A kezelés ideje alattszedett egyéb gyógyszerek

Feltétlenül tájékoztassakezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyébgyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is. Az együttszedett készítmények egymás hatását befolyásolhatják. Altatószer, a gyomorürülését befolyásoló készítmény (metoklopramid), antibiotikum (kloramfenikol),allergia elleni készítmény, véralvadásgátló, fogamzásgátló szer egyidejűszedése előtt forduljon kezelőorvosához.

 

A Béres Trinell Pro filmtablettabevétele bizonyos ételekkel vagy italokkal

A gyógyszer szedése alatt az alkoholfogyasztása kerülendő.

 

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszertelkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. Terhesanyák a készítményt ne szedjék a terhesség első 3 hónapjában, ill. utolsó hathetében. Egyéb időszakban a gyógyszer szedése előtt konzultáljonkezelőorvosával! A készítmény szedése a szoptatás időszakában ellenjavallt.

 

A készítmény hatásai agépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A készítménynek agépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásolóhatásait nem vizsgálták.

 

 

3.       Hogyankell alkalmazni a Béres Trinell Pro  filmtablettát?

 

A Béres Trinell Profilmtablettát mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően szedje.Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagygyógyszerészét.

A készítmény szokásos adagja:

Felnőtteknek a fájdalomerősségétől függően egyszeri adagja 1 db filmtabletta. Szükség esetén azegyszeri adag 24 órán belül háromszor ismételhető. Egy filmtabletta bevételeután újabb filmtablettát legalább 4 óra elteltével szabad bevenni. A napimaximális adag 4 filmtabletta. 

 

Fájdalom esetén a készítménytegészben, bőséges folyadékkal (pl. víz, tea, gyümölcslé stb.) kell bevenni.

Ne szedje a gyógyszert azadagolásban megadottnál nagyobb adagban, valamint orvosi utasítás nélkül egyhétnél hosszabb ideig. Ha három napnál tovább láza vagy fájdalma van, forduljonorvoshoz.

 

Ha az előírtnál több BéresTrinell Pro filmtablettát vett be

Akár véletlenül túladagolta,vagy akár tudatos túladagolás gyanúja merül fel, a készítmény alkalmazását bekell szüntetni és a kezelőorvost, vagy az orvosi ügyeletet azonnal értesítenikell. Amennyiben nem tudja elérni kezelőorvosát, keresse fel a legközelebbikórházat és vigye magával a készítmény dobozát! Nagy adag tartós alkalmazásasúlyos, visszafordíthatatlan májkárosodást, vesefunkció romlást okozhat.

A paracetamol túladagolástünetei: hányinger, hányás, étvágytalanság, rossz közérzet, hasi fájdalom. Atúladagolás halálhoz vezető májkárosodást okozhat.

A koffein túladagolástünetei: izgatottság, remegés, fülzúgás, szívritmus zavarok.

 

Ha elfelejtette bevenni aBéres Trinell Pro filmtablettát

Amint eszébe jut, pótolja azelmaradt adagot, kivéve, ha a következő esedékes adagig 4 óránál kevesebb idővan hátra. Utána folytassa a megkezdett módon a gyógyszerelést.

Semmiképpenne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott filmtabletta pótlására.

 

Ha idő előtt abbahagyja agyógyszer szedését

A kezelés megszakításakoráltalában semmilyen káros hatás nem jelentkezik.

 

Ha bármilyen további kérdésevan a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagygyógyszerészét.

 

 

4.       lehetségesmellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így aBéres Trinell Pro filmtabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nemmindenkinél jelentkeznek.

 

ABéres Trinell Pro filmtablettamellékhatásai előfordulási gyakoriságuk szerint a következő csoportokbasorolhatók:

 

Ritka: 10 000-bőlegynél több, de 1000-ből egynél kevesebb betegben jelentkezik a mellékhatás.

Nagyon ritka:10 000-ből egynél kevesebb betegben jelentkezik a mellékhatás, nem ismert (a rendelkezésre álló adatokból nemállapítható meg)

 

Ritkán: allergiás jelenségek, bőrreakciók (csalánkiütés,bőrviszketés) felléphetnek.

Nagyon ritkán: az arra érzékenyeknél légzési (nehézlégzés, asztma)és keringési rendszerrel kapcsolatos problémák jelentkezhetnek .

Nem ismert gyakorisággal: súlyos túlérzékenységi reakció (anafilaxiás sokk)fordulhat elő,

Ritkán: vérképzőszervi eltérések (pl. a vérkép össz-sejtszámcsökkenése, vörösvérsejtszám csökkenés, fehérvérsejtszám csökkenés),gyomor-bélcsatorna fokozott izgalma, szívdobogásérzés, fokozottidegingerlékenység fordulhat elő.

 

Túladagolás okozta tünetek -máj- veseelégtelenség, központi idegrendszeri panaszok - csak az előirt napidózis sokszorosát meghaladó mennyiség használata esetén jelentkezhetnek.

 

Ha bármely mellékhatássúlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívülegyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

5.       Hogyankell a Béres Trinell Pro filmtablettát tárolni?

 

Legfeljebb 25°C -ontárolandó.

A gyógyszer gyermekektőlelzárva tartandó!

A dobozon feltüntetettlejárati idő után ne szedje a Béres Trinell Pro filmtablettát.

A gyógyszereket nem szabad aszennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meggyógyszerészét, hogy a szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg.Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       továbbiinformációk

 

Mit tartalmaz a BéresTrinell Pro?

- A készítmény hatóanyagai:500 mg paracetamol, 300 mg propifenazon, 75 mg koffein filmtablettánként.

- Egyéb összetevők:

Tablettamag: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, talkum,magnézium-sztearát, karboximetil-keményítő-nátrium (A típus), vízmentes kalcium-hidrogén-foszfát,mikrokristályos cellulóz.

Filmbevonat: hipromellóz (E 464), mikrokristályos cellulóz (E 460),makrogol-sztearát (E 431), titán‑dioxid (E 171).

 

Milyen a készítménykülleme és mit tartalmaz a csomagolás?

4 db, 10 db, 20 db fehérszínű, hosszúkás, mindkét oldalán törővonallal ellátott filmtabletta színtelen,átlátszó műanyag/alumínium buborékfóliában és dobozban. A törővonal csak aszéttörés elősegítésére és a lenyelés megkönnyítésére szolgál, nem arra, hogy akészítményt egyenlő adagokra ossza.

 

Nem feltétlenül mindegyikkiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozataliengedély jogosultja:

Béres Gyógyszergyár Zrt.,1037 Budapest, Mikoviny u. 2-4.

Tel.: 06-1-430-5500

Fax: 06-1-250-7251

E-levél: info@beres.hu

 

Gyártó:

BéresGyógyszergyár Zrt, 5005 Szolnok, Nagysándor József út 39.

 

 

OGYI-T-9400/01           4x      BéresTrinell Pro  filmtabletta

OGYI-T-9400/02           10x    BéresTrinell Pro  filmtabletta

OGYI-T-9400/03           20x    BéresTrinell Pro  filmtabletta

 

 

A betegtájékoztatóengedélyezésének dátuma: 2010.november 13.


vissza

medigen®
gyógyszerkereső

Tájékozódjon könnyen, egyszerűen bármilyen gyógyszerről! Elég, ha beolvassa a dobozon található vonalkódot a mobiltelefonja kamerájával, vagy a keresőbe elkezdi begépelni a gyógyszer nevét, a medigen® alkalmazás segítségével.

Medigen okosvény, gyógyszerkereső, gyógyszerrendelés online, online patika, online betegtájékoztató, e-asszisztens

Zsebre teszem a tudást!