COLDREX MAXGRIP CITROM POR BELS OLD 10X

CEE Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 

Coldrex MaxGrip citrom ízűpor belsőleges oldathoz

 

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav(C-vitamin)

 

Mielőtt elkezdi alkalmazniezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert azÖn számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindigpontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagygyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

-               Tartsa meg a betegtájékoztatót,mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-               További információkért vagytanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-               Ha Önnél bármilyen mellékhatásjelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez abetegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra isvonatkozik. Lásd 4. pont.

-               Feltétlenül tájékoztassakezelőorvosát, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

Abetegtájékoztató tartalma

1.            Milyen típusú gyógyszer a ColdrexMaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek eseténalkalmazható?

2.            Tudnivalók a Coldrex MaxGripcitrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt

3.            Hogyan kell alkalmazni a ColdrexMaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt?

4.            Lehetséges mellékhatások

5.            Hogyan kell a Coldrex MaxGripcitrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?

6.            A csomagolás tartalma és egyébinformációk

 

 

1.       Milyen típusú gyógyszer a Coldrex MaxGripcitrom ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Coldrex MaxGrip citrom ízűpor belsőleges oldathoz felnőttek és 12 éves vagy annál idősebb gyermekekés serdülők számára a megfázás és az influenza tüneteinek, mint példáulfejfájás, láz, torokfájás, végtagfájdalom, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg‑gyulladás(szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú enyhítésére javallott.

 

A Coldrex MaxGrip citrom ízűpor belsőleges oldathoz paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot ésaszkorbinsavat (C‑vitamint) tartalmaz:

·               a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,

·               a fenilefrin-hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásaneldugult orrot és orrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,

·               a C-vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépőtermészetes C‑vitamin‑veszteség pótlásában segít, ezáltalhozzájárul a szervezet fokozott C‑vitamin igényének fedezéséhez.

 

 

2.       Tudnivalók aColdrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt.

 

A Coldrex MaxGripcitrom ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt és az orrduguláscsökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

 

 
Ezért, ne alkalmazza egyébparacetamol-tartalmú, vagy a megfázás, influenza és orrdugulás kezeléséreszolgáló más készítményekkel együtt!

 

 

Ne alkalmazza a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt

·               ha allergiás aparacetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, az aszkorbinsavra vagy a gyógyszer(6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

·               ha triciklikusantidepresszánsokat, béta‑blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentőszereket szed.

·               ha depressziója kezelésére jelenlegis úgynevezett monoamin-oxidáz‑gátló (MAO‑gátló) gyógyszereketszed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.

·               szimpatomimetikumok(dekongesztánsok, étvágycsökkentők, amfetaminszerű pszichostimulánsok) szedéseesetén.

·               ha pajzsmirigy‑túlműködésevan.

·               ha szívbetegségben szenved.

·               ha szív-érrendszeri betegsége van.

·               ha magas a vérnyomása.

·               ha cukorbeteg.

 

Figyelmeztetések ésóvintézkedések

A Coldrex MaxGrip citrom ízűpor belsőleges oldathoz gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával,ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre:

·               ha máj- vagy vesebetegségevan. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye.

·               ha Ön súlyos fertőzésbenszenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózistünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger),rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha afenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!

·               ha glaukómája (a szembelnyomásának kóros fokozódása) van.

·               ha feokromocitómája(mellékvese‑daganat) van.

·               ha prosztata problémájavagy vizeletürítési nehézsége van.

·               ha érbetegsége van (példáulRaynaud-kór: a kéz-, és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkezőreakció).

Forduljon kezelőorvosáhozvagy gyógyszerészéhez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.

 

Gyermekek és serdülők

12‑16 év közötti és/vagy65 kg alatti gyermekeknek és serdülőknek csak orvos utasítására adható aColdrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény.

12 év alattigyermekeknek ez a gyógyszer nem javasolt.

A gyógyszer gyermekektőlelzárva tartandó.

 

A tünetek tartós fennállásaesetén orvoshoz kell fordulni.

 

Egyéb gyógyszerek és aColdrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz

Feltétlenül tájékoztassakezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamintszedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

A készítmény alkalmazásaelőtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:

·               warfarin vagy más véralvadásgátlógyógyszerek.

·               depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, például triciklikusantidepresszánsok (pl. amitriptilin) vagy monoamin-oxidáz-gátlók (pl.moklobemid, szelegilin).

·               magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta‑blokkológyógyszerek.

·               szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények.

·               étvágycsökkentő vagy –fokozó gyógyszerek.

 

Terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat,illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, agyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével

 

Ez a készítmény orvosifelügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.

 

A készítmény hatásai agépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Ez a gyógyszer szédüléstokozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjárművet, illetve nekezeljen gépeket.

 

A Coldrex MaxGrip citromízű por belsőleges oldathoz nátriumot és szacharózt tartalmaz

·               Adagonként 3,7 g szacharózttartalmaz. Fogkárosodást okozhat. Amennyibenkezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny,keresse fel kezelőorvosát, mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert.

·               A készítmény 0,12 gnátriumot tartalmaz tasakonként, amit kontrollált nátriumdiéta eseténfigyelembe kell venni.

 

 

3.       Hogyan kell alkalmazni a Coldrex MaxGripcitrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt?

 

Kérdezze meg kezelőorvosátvagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!

 

Ezt a gyógyszert mindigpontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerészeáltal elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolástilletően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

Az ajánlott adagot nem szabadtúllépni.

4 óránál gyakrabban nealkalmazza a gyógyszert.

 

A készítmény ajánlottadagja

 

Felnőttek (időskorúakat isbeleértve) és 12 éves vagy idősebb és/vagy 65 kg feletti gyermekek ésserdülők számára:

4‑6 óránként 1tasak. 24 órán belül 4 tasaknál többet ne alkalmazzon.

Két adag alkalmazása közöttminimum 4 órának el kell telnie.

 

12-16 év közöttiés/vagy 65 kg alatti gyermekek és serdülők:

A gyógyszer kizárólag orvosiutasításra adható!

 

12 év alattigyermekek:

12év alatti gyermekek számára a készítmény alkalmazása nem javasolt.

 

Alkalmazásának időtartama nehaladja meg a 7 napot.

Ha a tünetek 3 nap alattnem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathozkészítmény alkalmazását, és keresse felkezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.

 

Az alkalmazás módja

Szájonát történő alkalmazásra.

Öntse a tasak tartalmát egypohárba vagy bögrébe, majd a bögrét félig töltse meg nagyon meleg vízzel és jólkeverje össze. Ha szükséges adjon hozzá hideg vizet.

 

Ha az előírtnál több Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathozkészítményt alkalmazott

Nevegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex MaxGrip citromízű por belsőleges oldathoz készítményt alkalmazott, forduljon mihamarabborvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát.

Ha valaki túl sok paracetamoltvesz be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.

 

Ha elfelejtette alkalmaznia Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt

Ne vegyen be kétszeres adagota kihagyott adag pótlására.

4 óránként egy adagnáltöbbet ne vegyen be.

 

Habármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezzemeg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4.       Lehetségesmellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így eza gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinéljelentkeznek.

 

A készítmény alkalmazásaközben a következő gyakori mellékhatásokat (10‑ből legfeljebb 1 betegetérinthet) tapasztalhatja:

·               fejfájás, szédülés, idegesség,álmatlanság.

·               vérnyomás‑emelkedés.

·               hányinger, hányás.

 

Azalábbi ritka mellékhatások (1000‑bőllegfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnakelő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, ésazonnal forduljon kezelőorvosához:

·               hirtelen látásromlás, amely akórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakció főként glaukómás(zöld hályog) betegeknél fordulhat elő.

·              pulzusa vagy szívveréseszokatlanul gyors, vagy szabálytalan.

·               bőrkiütés vagy hámlás, vagyszájnyálkahártya‑fekély és egyéb túlérzékenységi (allergiás) reakció.

·              vizeletürítési nehézség, ez főkéntazoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztata‑megnagyobbodásukvan.

 

Az alábbi nagyon ritkamellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyjaabba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:

·               tisztázatlan eredetű véraláfutásokvagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miattjelentkezhetnek.

·               májműködési zavar.

·               súlyos bőrreakciók.

·               mellkasi szorító érzés, kapkodólégzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egészszervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).

·               olyan allergiás reakció, mintpéldául bőrkiütés vagy viszketés, amely néha légzési problémával jár, vagy azajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata.

·               légzési nehézség, amelyacetilszalicilsav, vagy egyéb nem‑szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerszedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel a ColdrexMaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása közben.

 

Mellékhatások bejelentése

HaÖnnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra isvonatkozik. Amellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségekenkeresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minéltöbb információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásávalkapcsolatban.

 

 

5.       Hogyan kell a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőlegesoldathoz készítményt tárolni?

 

Legfeljebb25°C-on tárolandó.

 

A gyógyszer gyermekektőlelzárva tartandó!

 

Adobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt agyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Semmilyen gyógyszert nedobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét,hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedésekelősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.      A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Coldrex MaxGrip citrom ízű por belsőleges oldathoz?

·               A készítmény hatóanyagaia paracetamol, fenilefrin‑hidroklorid és az aszkorbinsav (C‑vitamin).Egy tasak 1000 mg paracetamolt, 10 mg fenilefrin‑hidrokloridotés 40 mg aszkorbinsavat tartalmaz.

·               Egyéb összetevők: kolloid szilícium-dioxid, kurkumin (E 100),szacharin‑nátrium, nátrium‑ciklamát, citrom aroma, kukoricakeményítő,nátrium‑citrát, vízmentes citromsav, szacharóz.

 

Milyen a Coldrex MaxGripcitrom ízű por belsőleges oldathoz külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

 

Halványsárga színű, citromízű és illatú por.

 

6,427 g±2,5% g porpapír/polietilén/alumínium fólia/polietilén laminált tasakba töltve.

5 db vagy 10 dbtasak dobozban.

Nem feltétlenül mindegyikkiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozataliengedély jogosultja és a gyártó

 

A forgalomba hozataliengedély jogosultja:

GlaxoSmithKline ConsumerHealthcare

GlaxoSmithKline ExportLimited, Brentford, TW8 9GS

Egyesült Királyság

 

Gyártó:

SmithKline Beecham S.A.

Carretera de Ajalvir, km2500, 28806 Alcalá de Henares Madrid

Spanyolország

 

A forgalomba hozataliengedély jogosultjának magyarországi képviselője:

GlaxoSmithKline Kft.,Consumer Healthcare

1124 Budapest

Csörsz u. 43.

Tel.: 06-1-22-55-800

 

OGYI-T-1715/09                    (5×)

OGYI-T-1715/10                    (10×)

 

Abetegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. január

 


vissza

medigen®
gyógyszerkereső

Tájékozódjon könnyen, egyszerűen bármilyen gyógyszerről! Elég, ha beolvassa a dobozon található vonalkódot a mobiltelefonja kamerájával, vagy a keresőbe elkezdi begépelni a gyógyszer nevét, a medigen® alkalmazás segítségével.

Medigen okosvény, gyógyszerkereső, gyógyszerrendelés online, online patika, online betegtájékoztató, e-asszisztens

Zsebre teszem a tudást!