Flunathan Sandoz1000 mg/12,2 mg por belsőleges old (10x)

Betegtájékoztató: Információk a beteg számára

Betegtájékoztató:Információk a beteg számára

 

FlunathanSandoz 500 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz

FlunathanSandoz 1000 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz

paracetamol/fenilefrin-hidroklorid

 

Mielőtt elkezdi szedni ezt agyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Önszámára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosana betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerészeáltal elmondottaknak megfelelően szedje.

-         Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplőinformációkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-         További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-         Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassakezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem soroltbármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

-         Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 naponbelül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

1.       Milyen típusú gyógyszer a Flunathan Sandoz 500 mg/12,2 mg,illetve 1000 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz  nevű készítmény (atovábbiakban: Flunathan Sandoz), és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.       Tudnivalók a Flunathan Sandoz alkalmazása előtt

3.       Hogyan kell szedni a Flunathan Sandozt?

4.       Lehetséges mellékhatások

5.       Hogyan kell a Flunathan Sandozt tárolni?

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

 

1.       Milyen típusú gyógyszer a FlunathanSandoz, és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Flunathan Sandoz egyrésztfájdalomcsillapító hatású paracetamolt tartalmaz, ami enyhíti a fájdalmakat éscsökkenti a lázat, valamint fenilefrint, egy, az orrnyálkahártya duzzanatátcsökkentő hatóanyagot, ami az orrdugulás tüneteit csillapítja.

 

A Flunathan Sandoz a megfázás ésaz influenza tüneteinek, pl. fájdalom, fejfájás és orrdugulás enyhítésére,valamint a láz csökkentésre alkalmazható:

A Flunathan Sandoz 500 mg/12,2 mgkészítmény felnőttek és 16 évesnél idősebb serdülők, a Flunathan Sandoz 1000 mg/12,2 mgkészítmény felnőttek valamint 16 évesnél idősebb és 50 kg-nál nagyobbtesttömegű serdülők esetében.

 

Csak akkor alkalmazza a FlunathanSandozt, ha a megfázás és az influenza orrdugulással is együtt jár. Ha nincsorrdugulása, inkább egy csak paracetamolt tartalmazó (egy hatóanyagot tartalmazó)készítményt szedjen.

 

Keresse fel kezelőorvosát, hatünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

 

2.       Tudnivalók a Flunathan Sandozalkalmazása előtt

 

Nealkalmazza a Flunathan Sandozt:

-         ha allergiás a paracetamolra és a fenilefrinre vagy agyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,

-        ha súlyos szívkoszorúér betegségben szenved(ez az állapot a szív csökkent működésével jár együtt),

-        ha magas a vérnyomása,

-        ha zöldhályogja (glaukómája) van (ez a szembetegséggyakran a szemben lévő folyadék nyomásának emelkedésével jár),

-        ha pajzsmirigytúlműködése (hipertireózisa) van,

-        ha monoamino‑oxidáz gátlókat vagy triciklusosantidepresszánsokat (depresszió kezelésére szolgál) szed vagy szedett azelmúlt 14 napon belül,

-        ha súlyos májbetegségben (súlyos májelégtelenség) szenved,

-         - ha heveny májgyulladása (akut hepatitisze) van,

-        ha alkoholfüggőségbenszenved.

 

Figyelmeztetésekés óvintézkedések

 

A FlunathanSandoz alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával,

-                ha úgynevezett Raynaud-jelenségben szenved, amit a kéz‑ és lábujjainak nem megfelelő vérkeringése okoz,

-        ha cukorbetegsége (diabétesz mellitusza) van, ami magasvércukorszinttel jár együtt,

-        ha közepesen súlyos vagy súlyos veseelégtelenségben szenved,

-        ha májműködési zavara van, pl.:

          enyhe vagy közepesen súlyos májelégtelenségben (ideértve aGilbert szindrómát is) illetve súlyos májelégtelenségben (Child-Pugh érték > 9) szenved, heveny májgyulladása (akuthepatitisz) van vagy egyidejűleg a májműködést befolyásoló gyógyszerekkelkezelik,

-        ha hemolitikus anémiában szenved (a vörösvértestek számánakcsökkenése, ami sápadtságot, a bőr sárgás elszíneződését, valamint gyengeségetvagy légszomjat idézhet elő),

-        ha kiszáradt,

-        ha alkoholfüggő,

-        ha tartósan alultáplált,

-        ha anyagcserezavarok miatt úgynevezett glutation hiánybanszenved,

-        ha asztmás és allergiás (túlérzékeny) az acetilszalicilsavra(fájdalomcsillapításra vagy vérhígításra alkalmazott hatóanyag). Ebben azesetben a Flunathan Sandoz‑ra is túlérzékeny lehet.

-        ha prosztata megnagyobbodása van,

-        ha a mellékvesevelő daganatában (feokromocitómában) szenved.     

 

Fontos:

Ez a gyógyszer paracetamolttartalmaz. Ne szedje együtt semmilyen más paracetamol tartalmú készítménnyel.Sohase szedjen az ajánlott adagnál többet! Az adagok növelése nem jár afájdalomcsillapító hatás növekedésével, viszont nagyon súlyos májkárosodástokozhat. A májkárosodás tünetei általában csak néhány nappal későbbjelentkeznek. Ezért nagyon fontos, hogy túladagolás esetén még abban az esetbenis forduljon orvoshoz, ha jól érzi magát. Ne szedje együtt egyéb influenza,megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel!

 

Gyermekekés serdülők

A Flunathan Sandoz 500 mg/12,2 mgkészítmény felnőttek és 16 évesnél idősebb, a Flunathan Sandoz 1000 mg/12,2 mgkészítmény felnőttek és 16 évesnél idősebb, 50 kg-nál nagyobb testtömegűserdülők számára javasolt.

 

Egyébgyógyszerek és a  Flunathan Sandoz

Ne alkalmazzaa Flunathan Sandozt, ha depresszió kezelésére szolgáló monoamin‑oxidázgátlókat (MAO gátlókat, pl. moklobemidet vagy tranilkipromint), vagytriciklusos antidepresszánsokat (pl. amitriptilint, amoxapint, klomipramint,dezipramint és doxepint) szed, vagy szedett az utóbbi 14 napban.

 

Mivel a Flunathan Sandoz mindkéthatóanyaga, a fenilefrin‑hidroklorid és a paracetamol is nemkívánatoskölcsönhatásba léphet más gyógyszerekkel, ezért kérjük, feltétlenültájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét az egyidejűleg szedett egyébgyógyszereiről, főként a következőkről:

-                A fenilefrinnel esetlegesen kölcsönhatásba lépő olyan gyógyszerek, minta magas vérnyomás, valamint a szív‑, illetve keringési problémákkezelésére adott alábbi készítmények:

-  szimpatomimetikumok (köztüknyálkahártya-lohasztó gyógyszerek: orr, szem duzzanatára)

-  értágítók (vazodilatátorok)

-  alfa- és béta‑blokkolókés egyéb vérnyomáscsökkentők (pl. gvanetidin)

-                Gyógyszerek, amelyek fokozhatják a fenilefrin vérerekre gyakorolthatását, pl.

-  digoxin (szívbetegségkezelésére)

-  tetraciklinek (depressziókezelésére), pl. maprotilin

-  antidepresszánsok, pl.fenelzin, izokarboxilsav, nialamid 

-  a Parkinson‑kórgyógyszerei, pl. a szelegilin

-  furazolidon(baktériumfertőzések kezelésére)

-                Gyógyszerek (vagy egyéb szerek), amelyek megváltoztathatják a FlunathanSandoz hatóanyagainak májban végbemenő lebomlását, és ezzel fokozhatják aparacetamol májra gyakorolt toxikus hatásait. Ilyenek pl.

-  az alkohol

-  barbiturátok (nyugtatók),

-  epilepsziás roham ellenigyógyszerek, úgynevezett antikonvulzánsok, pl. fenitoin, fenobarbitál, metil‑fenobarbitálés primidon

-  rifampicin (tuberkulóziskezelésére)

-  probenecid (köszvénykezelésére)

-                Gyógyszerek, amelyek a szervezet által felhasználható paracetamolmennyiségét befolyásolják, pl.

-  antikolinerggyógyszerek (pl. glikopirrónium, propantelin)

-  metoklopramidvagy domperidon (hányinger, hányás elleni készítmények)

-  kolesztiramin(a vérzsírok mennyiségének csökkentésére)

-  izoniazid(tuberkulózis kezelésére)

-  propranolol(magas vérnyomás kezelésére)

-                warfarin és egyéb kumarinok (vérhígítók), mivel a véralvadásgátlóhatásukat felerősítheti a tartósan és rendszeresen, naponta alkalmazottparacetamol, aminek következménye a vérzések fokozott kockázata lehet. Azalkalomszerűen alkalmazott Flunathan Sandoz adagoknak nincs jelentős hatásuk.

-                A paracetamol rendszeres alkalmazása fokozhatja a (HIV kezelésérealkalmazott) zidovudin (AZT) toxikus hatásait.

-                A klóramfenikol hatástartamát a paracetamol megnyújthatja.

 

Feltétlenül tájékoztassakezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamintszedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

A FlunathanSandoz egyidejű bevétele alkohollal

Ne fogyasszonalkoholt (pl. bort, sört, égetett szeszt) amíg szedi a Flunathan Sandozt.

A paracatemol az alkohol hatásátnem fokozza, de az alkohol növelheti a paracetamol májra gyakorolt mérgezőhatását.

 

Terhességés szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat,illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, agyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A Flunathan Sandoz alkalmazásanem ajánlott terhesség és szoptatás ideje alatt.

 

Akészítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükségesképességekre

Ezidáignincsenek jelentések a Flunathan Sandoz gépjárművezetéshez és a gépekkezeléséhez szükséges képességekre gyakorolt negatív hatásairól.

 

AFlunathan Sandoz szacharózt, aszpartámot, szorbitot, szénhidrátokat tartalmaz

 

Ez agyógyszer aszpartámot (E951) tartalmaz, ami a fenilalanin egyik forrása. Károslehet a fenilketonúriában (örökletes anyagcsere‑betegség) szenvedőbetegek számára.

 

Ez a gyógyszerszorbitot (E420) és szacharózt tartalmaz.

Amennyibenkezelőorvosa korábban arról figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokraérzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.

 

FlunathanSandoz 500 mg/12,2 mg

Tasakonkéntkörülbelül 1,8 g szacharózt tartalmaz. Ezt a cukorbetegeknek figyelembekell venniük.

FlunathanSandoz 1000 mg/12,2 mg

Tasakonkéntkörülbelül 3,82 g szacharózt tartalmaz. Ezt a cukorbetegeknek figyelembekell venniük.

 

 

3.       Hogyan kell alkalmazni a FlunathanSandozt?

 

Ezt agyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Önkezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagygyógyszerészét.

 

Akészítmény ajánlott adagja:

 

Életkor

Mennyit kell bevenni

Milyen gyakran kell bevenni

Felnőttek és 16 évesnél idősebb serdülők

Flunathan Sandoz 500 mg/12,2 mg

Egy tasak tartalmát

Az adagot 4‑6 óránként meg lehet ismételni. 24 órán belül ne vegyen be 4 tasaknál többet.

Felnőttek és 16 évesnél idősebb, 50 kg testtömeg feletti serdülők

Flunathan Sandoz 1000 mg/12,2mg

Egy tasak tartalmát

 

Kérjük, vegyefigyelembe, hogy az ajánlottnál nagyobb adagok alkalmazása nagyon súlyosmájkárosodást okozhatnak.

 

Az alkalmazásmódja

Szájon áttörténő alkalmazásra, vízben való feloldást követően.

 

FlunathanSandoz 500 mg/12,2 mg

A tasak tartalmát egy kis csésze(125 ml) forró, de nem forrásban lévő vízben oldja fel. Keverje egy kisideig, amíg a por feloldódik, majd igya meg a citromízű, színtelen oldatot.

FlunathanSandoz 1000 mg/12,2 mg

A tasak tartalmát egy bögre(250 ml) forró, de nem forrásban lévő vízben oldja fel. Keverje egy kisideig, amíg a por feloldódik, majd igya meg a citromízű, színtelen oldatot.

 

Ez a gyógyszer kizárólag rövidideig alkalmazható. A gyógyszert orvosával történő egyeztetés nélkül ne szedje3 napnál tovább.

 

Alkalmazásagyermekeknél és serdülőknél

A FlunathanSandoz alkalmazása nem javasolt 16 év alatti gyermekeknél és serdülőknél.

 

Idős betegek

Nincs arravonatkozó adat, mely alapján az időseknél az adagolás módosítására lenneszükség.

 

Keresse felkezelőorvosát, ha tünetei 3 nap elteltével sem javulnak, vagy tovább romlanak!

 

Ha azelőírtnál több Flunathan Sandozt vett be

Ha Ön vagy valaki más túlságosansok Flunathan Sandozt vett be, vagy úgy gondolja, hogy egy gyermek a tasaktartalmából bármennyit lenyelt, azonnal lépjen kapcsolatba a legközelebbikórházzal vagy az orvosával,  mert fennáll a késői súlyos májkárosodásveszélye.

Kérjük, vigye magával ezt abetegtájékoztatót és bármennyi megmaradt tasakot a kórházba vagy orvosához,hogy megtudják, melyik gyógyszer bevételére került sor.

 

Haelfelejtette bevenni a Flunathan Sandozt

Ne vegyen bekétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

 

Ha bármilyentovábbi kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze megkezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4.       Lehetséges mellékhatások

 

Mint mindengyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nemmindenkinél jelentkeznek.

 

A legtöbbbetegnél nem fordulnak elő problémák, de néhányan tapasztalhatnakmellékhatásokat.

 

Az alábbi összefoglaló aparacetamol és a fenilefrin mellékhatásait tartalmazza.

 

Paracetamol

Akezeléshez előírt adagok mellett a paracetamol mellékhatásai ritkán fordulnakelő és enyhe lefolyásúak.

 

Ritka (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

·               vérképzőszervi rendellenességek, amelyek megmagyarázhatatlanvéraláfutás, sápadtság, vagy a fertőzésekkel szembeni csökkent ellenállóképesség formájában jelentkezhetnek:

-                a vér összetételének olyan rendellenességei, mint pl. a vérlemezkékszámának változása, bizonyos vérsejtek számának csökkenése (agranulocitózis,leukopénia, trombocitopénia), a vörösvértestek szétesése miatti vérszegénység(hemolitikus anémia), minden vérsejttípus számának csökkenése (páncitopénia).

·               kóros májműködés (a máj transzamináz enzimszintjeinekemelkedése),

·               májelégtelenség,

·               májelhalás,

·               sárgaság (a bőr vagy a szemfehérje besárgulása).

·               hörgőgörcs (nehézlégzés vagy sípoló légzés).

·               túlérzékenység, amibe beletartozik a bőrkiütés, csalánkiütés,viszketés, verejtékezés, bőrvérzés (apró vérzések jelentkezése a bőr alatt),angioödéma (a bőr és a nyálkahártya hirtelen bekövetkező duzzanata).

·               allergiás vagy túlérzékenységi reakciók, többek között bőrkiütés,csalánkiütés, anafilaxia (súlyos, nehézlégzést vagy szédülést okozó allergiásreakció).

 

Nagyon ritka (10000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

·               a paracetamol nagy adagjainak tartós alkalmazását követőengennyes vizelet (fehérvérsejteket tartalmazó, opálos vizelet, amely nemfertőzés következménye) és a vesét érintő mellékhatások fordulhatnak elő.

·               heveny hasnyálmirigy‑gyulladás (a hasnyálmirigy hasi vagyháti tájékon jelentkező, erős fájdalommal járó gyulladása).

 

Nagyon ritkaesetekben súlyos bőrreakciókat jelentettek.

 

Fenilefrin

 

Gyakori (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

·               étvágytalanság,

·               hányinger és hányás.

 

Ritka (1000-bőllegfeljebb 1 beteget érinthet):

·               szapora szívverés (tahikardia),

·               szívdobogásérzés (palpitáció),

·               vérnyomás emelkedése,

·               allergiás vagy túlérzékenységi reakciók, beleértve ebbe abőrkiütést, csalánkiütést, anafilaxiát (súlyos, nehézlégzést vagy szédüléstokozó allergiás reakció), továbbá a hörgőgörcsöt (nehézlégzés vagy sípolólégzés) is.

 

Nagyon ritka (10000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

·               álmatlanság (inszomnia),

·               idegesség,

·               végtagremegés (tremor),

·               szorongás,

·               nyugtalanság,

·               zavartság,

·               ingerlékenység,

·               szédülés,

·               fejfájás.

 

Mellékhatásokbejelentése

 

Ha Önnél bármilyen mellékhatásjelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez abetegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra isvonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben találhatóelérhetőségeken keresztül.

Amellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél többinformáció álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5.       Hogyan kell a Flunathan Sandozttárolni?

 

A gyógyszergyermekektől elzárva tartandó!

 

A dobozon és atasakon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza ezt a gyógyszert.

A lejárati időaz adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

A fénytől és nedvességtől való védelem érdekében az eredeticsomagolásban tárolandó.

Ez a gyógyszer különleges tárolási hőmérsékletet nem igényel.

 

A feloldást követő felhasználhatósági időtartam:

A forró vízben elkészített oldat1 órán belül felhasználandó.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon aszennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mittegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik akörnyezet védelmét.

 

 

6.       A csomagolás tartalma és egyébinformációk

 

Mit tartalmaz a FlunathanSandoz?

Flunathan Sandoz500 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz

- A készítmény hatóanyagai(tasakonként): 500 mg paracetamol és 12,2 mg fenilefrin-hidroklorid(ami 10,0 mg fenilefrin bázisnak felel meg).

Flunathan Sandoz1000 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz

- A készítmény hatóanyagai(tasakonként): 1000 mg paracetamol és 12,2 mg fenilefrin-hidroklorid(ami 10,0 mg fenilefrin bázisnak felel meg).

 

- Egyéb összetevők: aszkorbinsav,szacharóz, aszpartám (E951), citrom aroma (benne: természetes citromolaj éstermészetazonos ízesítő anyagok, maltodextrin, mannit (E 421), glükonolakton,akáciamézga, szorbit (E420), vízmentes kolloid szilícium‑dioxid, és alfa‑tokoferol(E 307)), szacharin‑nátrium, vízmentes kolloid szilícium-dioxid,vízmentes citromsav és nátrium‑citrát.

 

Milyena Flunathan Sandoz külleme és mit tartalmaz a csomagolás

Fehér,szabadon folyó citrom illatú por laminált papír/alumínium tasakban és dobozban.

 

Flunathan Sandoz500 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz

 

6 db, 10 db, illetve20 db tasak dobozonként

 

Flunathan Sandoz1000 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz

 

10 db tasak dobozonként

 

Nem feltétlenül mindegyikkiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedélyjogosultja

SandozHungária Kft.

1114 Budapest,Bartók Béla út 43-47.

Magyarország

 

Gyártók

HermesPharma Ges.mb.H,

Allgäu 36,9400 Wolfsberg,

Ausztria

 

Salutas Pharma GmbH

Otto-von-Guericke-Allee 1

Sachsen-Anhalt, 39179 Barleben,

Németország

 

Ezt agyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi nevekenengedélyezték

Egyesült Királyság:      Paracetamol/Phenylephrine Hydrochloride 500mg/12.2 mg Powder for Oral Solution

                                    Paracetamol/Phenylephrine Hydrochloride 1000 mg/12.2 mg Powder forOral Solution

Bulgária:                      LEKADOL PLUS

Cseh Köztársaság:       LEKADOR 500 MG/12,2 MG

                                    LEKADORFORTE 1000 MG/12,2 MG

Észtország:                  Swispara

Görögország:               LEKADOL

Spanyolország:            Paracetamol/Fenilefrina Sandoz 1.000 mg/12,2 mg polvo para solución oral EFG

Magyarország:             Flunathan Sandoz 500 mg/12,2 mgpor belsőleges oldathoz

FlunathanSandoz 1000 mg/12,2 mg por belsőleges oldathoz

Írország:                      Rowasip Cold & Fluwith Decongestant 500 mg/12.2 mg Powder for oral

                                   solution

                                   Rowasip MaxStrength Cold & Flu with Decongestant 1000 mg/12.2mg                  Powderfor oral solution   

Olaszország:                PARACETAMOLOE FENILEFRINA SANDOZ

Litvánia:                      Swispara500 mg/12,2 mg milteliai geriamajam tirpalui

                                    Swispara1000 mg/12,2 mg milteliai geriamajam tirpalui

Lettország                    Swispara 500mg/12,2 mg pulveris iekšķīgi lietojama šķīdumapagatavošanai

                                    Swispara1000 mg/12,2 mg pulveris iekšķīgi lietojama šķīdumapagatavošanai

Románia                      LEKADOL 500mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orală

                                   LEKADOL 1000 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orală

Szlovénia                    LEKADOLCOMBO 500 mg/12,2 mg prašek za peroralno raztopino

 

 

FlunathanSandoz 500 mg/12,2 mg

OGYI-T-22728/01             6x               lamináltpapír/Al tasakban, dobozba

OGYI-T-22728/02            10x                       lamináltpapír/Al tasakban, dobozban

OGYI-T-22728/03            20x                       lamináltpapír/Al tasakban, dobozban

 

FlunathanSandoz 1000 mg/12,2 mg

OGYI-T-22728/04            10x                       laminált papír/Altasakban, dobozban

 

 

Abetegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. április

 


vissza

medigen®
gyógyszerkereső

Tájékozódjon könnyen, egyszerűen bármilyen gyógyszerről! Elég, ha beolvassa a dobozon található vonalkódot a mobiltelefonja kamerájával, vagy a keresőbe elkezdi begépelni a gyógyszer nevét, a medigen® alkalmazás segítségével.

Medigen okosvény, gyógyszerkereső, gyógyszerrendelés online, online patika, online betegtájékoztató, e-asszisztens

Zsebre teszem a tudást!